KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

MAPA ZAGROŻEŃ

Polecamy

Ruch drogowy

 1. LIMIT SZCZĘŚCIA MOŻE SIĘ KIEDYŚ WYCZERPAĆ. UWAŻAJ NA DRODZE. ŻYJ!

  W ostatnich dniach na lubuskich drogach doszło do tragicznych wypadków drogowych z udziałem pieszych. Apelujemy do kierowców o ściągnięcie nogi z gazu, wzmożoną koncentrację i czujność, zwłaszcza w warunkach słabej widoczności. Pieszym przypominamy o korzystaniu z elementów odblaskowych, oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Równie ważny jest wzajemny szacunek, odpowiedzialność i tolerancja kierowców oraz pieszych – bez tego nie można mówić o wspólnym bezpieczeństwie.

 2. ZERO tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze

  Zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne, mandaty i wnioski o ukaranie, kierujący nie przestrzegający sądowego zakazu, pod wpływem alkoholu i środków odurzających, a także jeżdżący z nadmierną prędkością. To efekty weekendowych działań prowadzonych przez krośnieńskich policjantów ruchu drogowego, którzy byli wspomagani przez kolegów z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry. Wszystko po to, aby na lubuskich drogach czuć się pewnie i bezpiecznie.

 3. Ucieczka motocyklisty, niebezpieczne manewry, zbyt ciężka noga. Drogówka ma pełne ręce pracy

  Drogowi piraci muszą liczyć się z konsekwencjami swojej nieodpowiedzialnej jazdy. Funkcjonariusze stosują wobec nich zero tolerancji i kierują do służby nieoznakowane radiowozy. W Krośnie Odrz. i okolicach reagowali w miejscach najbardziej narażonych na zdarzenia drogowe. Policjanci zmuszeni byli podjąć pościg za motocyklistą. Chwilę po rozpoczęciu służby zatrzymali kierowcę, który wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Nie brakowało też tych, którzy zbyt mocno naciskali na gaz. Wszystkim jazdę przerywali policjanci drogówki w nieoznakowanych radiowozach.

 4. Grupa „SPEED” już działa w lubuskiem

  Lubuscy policjanci już z powodzeniem działają w ramach grupy „SPEED”. Ta powstała, aby zwalczać najbardziej agresywne zachowania na drogach. Dlatego policjanci ruchu drogowego wychwytują wszystkich tych, którzy wykazują się dużą perfidią, brakiem zdrowego rozsądku i szacunku dla innych kierowców powodując śmiertelne zagrożenie na drodze. Nie ma tolerancji dla drogowego piractwa.

 5. Dbając o oświetlenie w pojeździe masz wpływ na bezpieczeństwo na drodze

  Trwa ogólnopolska akcja policyjna „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”, w której udział biorą także policjanci powiatu krośnieńskiego. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zwracają szczególną uwagę na oświetlenie w autach przypominając jednocześnie kierowcom, iż prawidłowe działanie świateł zapewnia większy zasięg pola oświetlonego przez reflektory, a tym samym pozwala wcześniej zauważyć napotkaną na drodze przeszkodę. W kampanię włączyły się również stacje diagnostyczne, których pracownicy bezpłatnie sprawdzą prawidłowość oświetlenia.

tarcza
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
BIP
Służba Cywilna
Telefon Bezpieczeństwa
SWISS
Kręci mnie bezpieczeństwo
Niebieska Linia
Dopalacze
NBP
Nie daj się nabrać
Nieskradzione
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Ku przestrodze
Narkotyki i dopalacze
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Reaguj Zgłoś
Jeśli dziecku dzieje się krzywda
Program
Dokumenty Zastrzeżone
Bezpieczna młodość
Stop agresji drogowej
Konkurs fotograficzny dla seniorów