Aktualności

Z rodzicami o mapie zagrożeń

Spotkania z rodzicami, to doskonała okazja by przekazać społeczeństwu nowe narzędzia funkcjonujące w Policji. Asp. szt. M. Matuszewski wykorzystując taką możliwość, poza tematami dotyczącymi małoletnich, omówił ideę i sposób działania aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy mieszkaniec może zamieścić informacje o miejscach zagrożonych. Od 9 września, na 24 otrzymane zgłoszenia, osiem zostało potwierdzonych.

Nowy rok szkolny, to czas wytężonej pracy dla policjantów zajmujących się profilaktyką w szkołach. Funkcjonariusze wykorzystując szkolne wywiadówki, spotykają się z rodzicami, by porozmawiać na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, cybeprrzemocy, a także odpowiedzialności rodziców za dzieci. To także doskonała okazja by przedstawić nowe narzędzia funkcjonujące w Policji. 22 września, asp.szt. Mariusz Matuszewski wykorzystując możliwość spotkania się z rodzicami w szkole w Osiecznicy zaprezentował Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówił sposób działania aplikacji.

Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy http://lubuska.policja.gov.pl/go/mapa-zagrozen-bezpiecze/17804,dok.html, a następnie wpisać informacje zgodnie z instrukcją obsługi zawartą w załączniku. Każdy Państwa wpis jest rzetelnie sprawdzany przez policjantów, a efekt sprawdzenia widoczny jest na mapie za pomocą kolorów. Kolor czerwony – informacja potwierdzona, kolor żółty- informacja w trakcie weryfikacji.  Od 9 września za pomocą mapy zagrożeń, otrzymaliśmy 24 zgłoszenia, w tym 8 zostało potwierdzonych, 10 niepotwierdzonych, pozostałe są w trakcie weryfikacji. Najczęściej zgłaszane przez Państwa informacje, które zostały potwierdzone przez policjantów to: przekroczenie dozwolonej prędkości (Pław, Radomicko, Maszewo, Gubin ul. Cmentarna), spożywanie alkoholu (Krosno Odrzańskie, park 1000-lecia), niewłaściwa infrastruktura (Krosno Odrzańskie ul. Szosa Poznańska), używanie środków odurzających (Krosno Odrzańskie, rejon rzeki Odra), zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny leśnej (droga Brzózka - Dzikowo). Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Powrót na górę strony