Aktualności

Zawsze gotowy do działania – policjant w czasie wolnym od służby udaremnił kradzież alkoholu

Data publikacji 15.10.2019

Policjanci swoją postawą często udowadniają, że zawsze są gotowi do działania i pomocy - a nie tylko wtedy gdy nałożą mundur. W tym gronie jest także mł. asp. Marcin Kaczyński – krośnieński policjant drogówki, który kolejny raz, w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej.

Sytuacja miała miejsce w sobotę (12 października) w osiedlowym markecie w Zielonej Górze. Tego dnia mł. asp. Marcin Kaczyński - funkcjonariusz krośnieńskiej drogówki, przebywał na weekendowej przerwie szkoleniowej z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie odbywa kurs specjalistyczny dla policjantów wykonujących czynności procesowo-kryminalistyczne na miejscu zdarzenia drogowego. W pewnym momencie, gdy robił zakupy podszedł do niego pracownik sklepu, który oznajmił, że nie może skontaktować się z pracownikiem ochrony, a na terenie sklepu znajduje się osoba, która jego zdaniem ma zamiar ukraść alkohol. Długo nie trzeba było czekać, aby przypuszczenia pracownika potwierdziły się, gdyż już w trakcie rozmowy policjant zauważył mężczyznę wybiegającego ze sklepu, który za paskiem chował butelkę alkoholu. Marcin niezwłocznie wybiegł za nim. Już po około 250 metrach dogonił i obezwładnił mężczyznę, który był wobec niego agresywny. Z pomocą pracownika ochrony oraz innego mężczyzny, którzy dołączyli do policjanta, sprawca kradzieży został doprowadzony do sklepu, gdzie przekazano go patrolowi Policji.

To kolejna sytuacja, w której mł. asp. Marcin Kaczyński, będąc w czasie wolnym od służby, zareagował jak na policjanta przystało: http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/28320,Policjant-czujny-takze-po-sluzbie-Skuteczny-poscig-pieszy-za-sprawca-kradziezy.html?search=293061847

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim