Aktualności

Mieszkanie nie było przypadkowe. Zabezpieczone narkotyki i zarzuty dla 30-latka

Trzymiesięcznym aresztem zakończyło się zatrzymanie 30-latka u którego kryminalni zabezpieczyli tabletki ecstasy, amfetaminę, metaamfetaminę oraz marihuanę. Teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze mają do sprawdzenia kolejne jej wątki.

Policjanci wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy zapukali do drzwi 30-letniego mężczyzny. Mieszkanie to nie było przypadkowe. Według posiadanych przez nich informacji, mężczyzna miał posiadać w domu narkotyki. Informacja potwierdziła się. Funkcjonariusze zabezpieczyli tabletki, różnego rodzaju proszki oraz susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Policjanci poddali badaniu zatrzymane substancje oraz susz. Tester wykazał, że były to ecstasy, amfetamina, metaamfetamina oraz marihuana. Łącznie zabezpieczyli blisko 50 tabletek ecstasy oraz kilka działek pozostałych środków odurzających i psychotropowych, które zostaną poddane analizie przez biegłego. Funkcjonariusze ustalają źródło pochodzenia środków.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W piątek (18 października) Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z aktami sprawy, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 30-latka tymczasowego aresztowania, który został rozpatrzony pozytywnie. Mężczyzna kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim