Dzielnicowi na spotkaniu w Lubogoszczy - Aktualności - KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

Dzielnicowi na spotkaniu w Lubogoszczy

Data publikacji 30.10.2019

W świetlicy wiejskiej w Lubogoszczy odbyło się spotkanie, którego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich. Z mieszkańcami spotkali się dzielnicowi, przedstawiciele Straży Pożarnej oraz Lasów Państwowych.

Dzielnicowi, to policjanci pierwszego kontaktu, do zadań których należy podejmowanie działań zapewniających bezpieczeństwo w podległym rejonie. Funkcjonariusze, w ramach realizowanego programu „Dzielnicowy bliżej nas”, spotykają się również z mieszkańcami swojego rejonu, gdzie podczas rozmów między innymi przybliżają rolę jaką pełnią na danym terenie, a także informują o formach kontaktu z nimi. Ostatnie takie spotkanie zorganizowane przez  Koło Gospodyń Wiejskich w Lubogoszczy w ramach projektu „Działaj Lokalnie 2019”, odbyło się w piątek (25 października) w świetlicy wiejskiej w Lubogoszczy. Do uczestnictwa w spotkaniu z mieszkańcami wsi zaproszono przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej oraz Lasów Państwowych. Z ramienia naszej jednostki z mieszkańcami rozmawiali mł.asp. Łukasz Borek, dzielnicowy na gminie Maszewo oraz mł.asp. Piotr Betka, dzielnicowy na gminie Krosno Odrzańskie. Poza omówieniem roli dzielnicowego w rejonie, policjanci przypomnieli o zmianach związanych z numerem alarmowym na Policję i wytłumaczyli zasady korzystania i funkcjonowania numeru alarmowego 112. Na zakończenie policjanci wręczyli wszystkim uczestnikom opaski odblaskowe.

Przypominamy, że dzielnicowy, to policjant pierwszego kontaktu, który działa na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, inicjuje i organizuje działania społeczności lokalnej oraz radzi jak bezpiecznie żyć i unikać zagrożeń. Kontakt z nim możesz nawiązać osobiście, telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznie. Informacje dotyczące dzielnicowych i ich rejonów znajdziesz stronie internetowej naszej jednostki w zakładce „Dzielnicowi”   http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/dzielnicowi

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim