Z młodzieżą o narkotykach i dopalaczach - Aktualności - KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

Z młodzieżą o narkotykach i dopalaczach

W poniedziałek (28 października) odbyła się debata poświęcona problemowi narkotyków i dopalaczy. Z uczniami klas mundurowych spotkali się policjanci z krośnieńskiej komendy, przedstawiciele Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim oraz specjalista do spraw uzależnień. Podczas spotkania rozmawiano między innymi o wpływie narkotyków i dopalaczy na codzienne życie, o konsekwencjach z tym związanych oraz możliwościach uzyskania pomocy.

„Narkotyki - czy warto?”, to temat debaty zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim kom. Tomasza Kaczyńskiego wspólnie z Burmistrzem Krosna Odrzańskiego Panem Markiem Cebulą. Do rozmów na tak ważny temat, który może mieć wpływ na całe przyszłe życie zaproszono uczniów klas mundurowych, a także specjalistkę psychoterapii uzależnień z Centrum Zdrowego Życia w Zielonej Górze Panią Adrianę  Sokołowską-Ostapko, Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim Panią Agnieszkę Kondratowicz, dzielnicowych oraz specjalistów ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii krośnieńskiej komendy. W pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchali wystąpień organizatorów debaty, a także zapoznali się narzędziami funkcjonującymi w Policji jakimi są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Ponadto w ramach realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas”, przybliżono uczniom informacje o dzielnicowych, rejony ich działania a także formy kontaktu z nimi. Po wystąpieniu policjantów, głos zabrała Pani Agnieszka Kondratowicz, która omówiła zadania realizowane przez Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim w ramach przeciwdziałania uzależnieniom. Drugą część debaty poprowadziła Pani Adriana Sokołowska – Ostapko, która w rozmowie z uczniami szukała między innymi odpowiedzi na temat wpływu narkotyków i dopalaczy na codzienne życie oraz co można zrobić żeby ustrzec młodych ludzi przed ich zażywaniem. W tym zadaniu pomagała jej mł.asp. Paulina Weryk, która na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną i problematyką nieletnich. Na zakończenie spotkania uczniowie klas mundurowych dzięki asp.szt. Mariuszowi Matuszewskiemu zapoznali się z konsekwencjami karnymi o których mowa w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Debata zakończyła się wypełnieniem ankiet podsumowujących przedsięwzięcie, w których młodzież podzieliła się ze swoimi wnioskami i spostrzeżeniami. Jednym z nich jest chęć uczestniczenia w spotkaniach na temat przemocy, w tym przemocy domowej oraz alkoholizmowi.

Po zakończonej debacie, uczniowie klas mundurowych zobaczyli w jakich warunkach pracują policjanci, jaki wykorzystują sprzęt oraz zapoznali się z wymogami formalnymi,  które trzeba spełnić żeby móc wstąpić do Policji. Młodzież między innymi zwiedziła stanowisko kierowania, siłownię, salę ćwiczeń, salę odpraw, a także  stanowiska do wykonywania zdjęć sygnalitycznych i daktyloskopii. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o pracy wykonywanej przez technika kryminalistyki, asp.szt. Arkadiusza Olejarz, a także z chęcią pod okiem instruktora strzelań asp. Pawła Sobolewskiego próbowali swoich sił na strzelnicy. Z pewnością nie było to ostatnie spotkanie z uczniami klas mundurowych.

 

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 • Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim omawia zagadnienie
 • Burmistrz Krosna Odrzańskiego omawia zagadnienie
 • Uczniowie klasy mundurowej
 • Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani w Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim omawia zagadnienie
 • Specjalistkę psychoterapii uzależnień z Centrum Zdrowego Życia w Zielonej Górze wraz z policjantką prowadzą debatę
 • zdjęcia sygnalityczne ucznia klasy mundurowej
 • technik kryminalistyki wykonuje daktyloskopię
 • uczniowie klasy mundurowej wraz z policjantką na sali ćwiczeń
 • uczniowie klasy mundurowej wraz z policjantką na siłowni
 • uczniowie klasy mundurowej wraz z policjantem na strzelnicy
 • uczniowie klasy mundurowej wraz z policjantem na strzelnicy
 • uczniowie klasy mundurowej wraz z policjantem na strzelnicy
 • uczniowie klasy mundurowej na strzelnicy
 • uczniowie klasy mundurowej wraz z policjantem na strzelnicy