Kolejne zatrzymane prawa jazdy - Aktualności - KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 12.11.2019

Przedłużony listopadowy weekend minął spokojnie. W tym czasie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Nie obyło się jednak bez mandatów karnych, zatrzymania praw jazdy i dowodów rejestracyjnych.

Za nami kolejny w tym roku przedłużony weekend, podczas którego nad bezpieczeństwem podróżujących  czuwali policjanci powiatu krośnieńskiego. W przeciągu kilku dni doszło tylko do trzech kolizji drogowych. Nie obyło się jednak bez zatrzymania praw jazdy oraz dowodów rejestracyjnych.

W piątek (8 listopada) w Radnicy, patrol ruchu drogowego skontrolował prędkość jadącej przez tą miejscowość osobówki. Jak się okazało kierowca nie dostosował się do obowiązujących w tym miejscu przepisów i jechał o 68 km/h szybciej niż powinien. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Otrzymał on również mandat i punkty karne. Dokument uprawniający do kierowania pojazdami mechanicznymi został zatrzymany także kierowcy opla, który jak się okazało siadł za kierownicę mając w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w Krośnie Odrzańskim podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów patrolówki.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów i kara pieniężna nie niższa niż 5 tys. złotych. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzali także między innymi  stan techniczny pojazdów, w wyniku których zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych. Łącznie w przeciągu czterech dni policjanci ujawnili przeszło 80 wykroczeń drogowych.